Bezprostředně po pořízení psa většinou následují šťastné chvíle seznamování psa a páníčka. Obzvlášť to platí v případě pořízení štěněte. Všechno je pro psa nové, a malá štěňata jsou vždy roztomilá a hravá. Je vhodné se zamyslet nad tím, jak psovi můžeme zajistit zdravý rozvoj a zábavu. 

Pomůcky pro zdravý růst štěněte

Doporuceny obrazek Jake pomucky jsou potrebne pro chov psa Pomucky pro zdravy rust stenete - Jaké pomůcky jsou potřebné pro chov psa

Štěně si nový majitel osvojuje zpravidla po třech měsících. V tu dobu už pes není závislý na mateřském mléku, je schopný vidět a samostatně se pohybovat. Nemusí mít ovšem ještě plně rozvinutou srst. Proto bychom v první řadě měli psovi zajistit jeho vlastní pelech. Ten pro něj představuje bezpečný úkryt a místo pro spaní. Měl by být dostatečně velký, aby si štěně ani poté, co povyroste, neničilo páteř. Není dobré psa trestat pokud se zrovna nachází ve svém pelechu. Mohlo by se stát, že si se svým pelechem spojí negativní pocity, a nebude v něm chtít trávit čas. 

Miminka a batolata mají tendenci spoustu věcí osahávat. Podobně je tomu u štěňat. Ta ovšem nemají ruce, kterými by zajímavé předměty uchopila. Proto používají jazyk a ústa k ochutnávání a okusování věcí. Pokud nechceme mít rozkousané boty a nábytek, je dobré štěněti předem připravit zajímavé předměty, u kterých počítáme s tím, že je mohou rozkousat. Možnost kousat do hraček je pro psa důležitá kvůli rostoucímu chrupu. Asi po půl roce psi mění zuby z mléčných na trvalé. Prořezávání nových zubů skrz dásně není příjemné. Proto je dobré, pokud si mohou psi dásně masírovat kousacími hračkami. 

Jaké materiály hraček jsou nejlepší

Doporuceny obrazek Jake pomucky jsou potrebne pro chov psa Jake materialy hracek jsou nejlepsi - Jaké pomůcky jsou potřebné pro chov psa

Při nákupu hraček je vhodné přemýšlet nad jejich zpracováním a použitými materiály. Zcela nevhodné ke žvýkání jsou hračky, které se štěpí a lámou. Například kosti nebo dřevo. Psovi můžou rozlomené části hračky vážně poranit ústa. Zároveň hrozí, že úlomky sežere a nestráví. V nehorším případě je následně nutné nahromaděné úlomky odstranit chirurgicky. 

Zřejmě nejlepší materiál je textil nebo měkký plast. Bohužel některá hravá plemena dokážou i plastové hračky rozkousat na maličké částečky. Textilní hračky a pletená lana pak rozcupují a rozpletou během okamžiku. V takovém případě je nejspíše nutné se smířit s tím, že spotřeba hraček bude vyšší, než bylo v plánu. 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *