Doby, kdy ve vašem oblíbeném zverimexu měli na výběr jen rybičky a podestýlku pro křečky, jsou již naštěstí pryč. Nabídka chovatelských potřeb dnes uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Nejvíce viditelné je to například na nabídce oblečků pro psy. V parku to občas vypadá jako na módní přehlídce. Není výjimka, že psi oblékají různé oblečení do různého počasí. Od pruhovaných svetrů až po svítivé pláštěnky. 

Nakupování online

Doporuceny obrazek Kde koupit vybaveni pro psa Nakupovani online - Kde koupit vybavení pro psa

Nejpohodlnější cestou, jak nakoupit vybavení pro psa, jsou internetové e-shopy.  Počet obchodů na trhu v Česku je relativně stabilní a dominuje několik velkých značek. Některé se soustředí hlavně na krmivo pro psy. Jako například rajkrmiv.cz. Jiné obchody nabízejí kompletní sortiment. Mezi největší obchody patří dobra-miska.cz nebo spokojenypes.cz. Obchod spokojenypes.cz navíc podporuje opuštěná zvířata v útulcích. Z každé objednávky automaticky posílá část na podporu českých útulků.

Nemusíte se ale bát nakupovat ani v zahraničí. Často najdete ještě větší výběr za lepší ceny. To platí zejména pro internetové tržiště Amazon. K dispozici je podrobné vyhledávání a uživatelské recenze.  Pokud se orientujete především na cenu, je dobré vyzkoušet čínský obchod AliExpress. Prostředí tohoto obchodu je ovšem výhradně v angličtině. Také zde hrozí, že zakoupené výrobky budou nekvalitní. Při nákupu na zahraničních e- shopech je vždy vhodné si předem zjistit, zda se ze zásilky bude odvádět clo. 

Nakupování v kamenných obchodech

Kamenné obchody s chovatelskými potřebami mají na trhu svoje místo. Někdy je zkrátka potřeba si zboží osahat, přeměřit a porovnat. Největší zastoupení obchodů ve všech regionech České republiky mají značky PetCenter a SuperZoo. Pokud bydlíte ve větším městě, je dost možné, že tyto obchody mají sklad poblíž vašeho bydliště. Tyto sklady slouží jako prodejní. Často je možné zde narazit na zboží ve slevě. Snížená cena je u krmiva s blížící se expirací nebo u produktů s poškozeným obalem. Domácí mazlíčci jsou v kamenných prodejnách samozřejmě vítáni. Kamenné obchody s chovatelskými potřebami často nabízejí pro psy servis v podobě plných misek s jídlem a vodou u vchodu. Pokud vybíráte nový pelíšek, je tedy nejlepší vzít psa rovnou do prodejny, a nechat ho, aby si vhodnou variantu vybral sám. 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *