Vítejte na sumicikridla.cz. Posláním těchto webových stránek je šířit osvětu o chovu psů v domácích podmínkách. Zaměřujeme se zejména na praktické rady. V článcích je možné najít tipy a rady, které může každý chovatel nebo zájemce o psa ihned aplikovat. Nezaměřujeme se na jedno plemeno, ale poskytujeme rady ohledně chovu všech nejoblíbenějších psích plemen. 

Co na našich stránkách najdete

Doporuceny obrazek Uzijte si spolecne chvile se psim partakem na plno Co na nasich strankach najdete - Užijte si společné chvíle se psím parťákem na plno

Tyto stránky mohou sloužit současným i budoucím chovatelům psů v průběhu celého soužití se psem. V první řadě jsou popsány rady a zásady, kterých by se měl zájemce o chov psa držet. Věnujeme se chovatelským klubům a chovatelským stanicím v České republice. Pozornost je věnována především čistokrevným plemenům. I fanoušci kříženců si zde ale mohou najít to svoje. 

Krátce se věnujeme i organizačnímu uspořádání chovu psů v České republice. Působí zde mnoho organizací, a pro začátečníka může být těžké se zorientovat. Znalost pravidel chovu čistokrevných psů je ale nezbytná, pokud majitel psa chce vyrazit na soutěže nebo přehlídky. Pokud se majitel chce zapojit do chovu, bez oficiálního schválení se neobejde. 

Dále popisujeme nejoblíbenější plemena, která se mezi českými chovateli vyskytují. Ke každému plemenu jsou uvedeny jeho klady a zápory. Tak, aby se budoucí majitel nerozhodoval na základě pocitů a emocí. Věříme, že pokud člověk výběru psa věnuje dostatečnou pozornost, je to záruka bezproblémového soužití v budoucnu. 

Tipy na nákup chovatelských potřeb

Doporuceny obrazek Uzijte si spolecne chvile se psim partakem na plno Tipy na nakup chovatelskych potreb - Užijte si společné chvíle se psím parťákem na plno

Pro čtenáře, kteří už psa mají, poskytujeme užitečné tipy na výchovu a nákup chovatelských pomůcek. Rozebíráme možnosti, kde všude je možné nakoupit chovatelské potřeby a psí hračky. Ať už se orientujete a cenu, nebo kvalitu. Pokud jste ještě pro svého mazlíčka nekupovali nic z internetového e-shopu, přečtěte si tipy na těchto stránkách a zkuste to. Čeká na vás mnohem větší výběr zboží za lákavé ceny. Další metou je nakupování na zahraničních e-shopech, kterým se v našich článcích také věnujeme.  Věříme, že na těchto stránkách najdete užitečné informace, které vám pomohou si lépe užít společné chvíle se psem. Záběr těchto stránek je široký. Přesto některá témata zůstala neprobádána. Neváhejte nás kontaktovat skrze kontaktní formulář, pokud chcete, abychom se nějakému tématu věnovali.